2018/02/25

Kto? Po co?

Witamy na Naszym blogu. Tworząc podróżniczego bloga można się zastanawiać czy warto to robić i po co jeśli jest już wiele świetnych blogerów piszących z różnych zakątków świata.

1) Robimy to dla siebie - uważamy że jest to wspaniała pamiątka z podróży, do której można zawsze wrócić i nie będą to tylko zdjęcia, ale też wszystkie zarówno praktyczne jak i najbardziej interesujące informacje, które odkryjemy podczas Naszych wyjazdów.

 2) Nowe doświadczenie - nigdy nikt z Nas nie pisał, nie prowadził bloga ani też żadnych publicznych kont społecznościowych.. Chcemy się przekonać, jak to jest, czy będzie Nam się ''chciało'' i czy będziemy potrafili robić to w fajny, interesujący sposób. Ot tak, nie wiążemy z tym żadnych nadziei, chcemy po prostu sprawdzić sami siebie :).

3) Robimy to dla bliskich - nasi najbliżsi znajomi nie są mają takiej odwagi i zapału do podróżowania jak my. Chcemy z jednej strony jak najdokładniej pokazać im i podzielić się tym co przeżywamy, z drugiej strony chcemy ich w ten sposób zachęcić, by także spakowali walizki i ruszyli w świat :). Chętnie odbylibyśmy podróż większą ekipą, może nasze doświadczenia i wspomnienia tutaj zawarte skuszą kogoś by zaryzykował i jak My rzucił niemal wszystko i ruszył przed siebie.

4) Kontakt z ludźmi z pasją - ostatnim powodem założenia bloga jest chęć nawiązania kontaktów z ludźmi, którzy mają taką samą pasję do podróżowania jak My. Sprawia Nam radość możliwość pomocy innym w organizacji podróży poprzez dzielenie się swoimi doświadczeniami. Sami także przed podróżą wertujemy wiele różnych blogów i dzięki nim jesteśmy w stanie lepiej zaplanować Nasz wyjazd. :) Oprócz pomocy innym równie chętnie poznamy innych podróżników oraz wymienimy się spostrzeżeniami co do różnych odwiedzonych miejsc.

Skoro już wyjaśniliśmy powody, dlaczego w ogóle zaczynamy tutaj pisać, to opowiemy kilka słów o sobie i o blogu ;)... Na Naszym blogu nie będziemy zasypywać Was informacjami o sobie, bardziej skupimy się na wszystkim tym co Nas otacza.. Nie spodziewajcie się też tutaj mnóstwa informacji na temat zabytków, architektury, historii.. Nie jesteśmy przewodnikami turystycznymi z ogromną wiedzą, a dużo bardziej fascynuje Nas fauna, flora, piękne widoki, plaże, góry, a także możliwość aktywnego spędzania czasu, poznawania ludzi, kultury oraz kuchni całego świata.
Na sam już koniec kilka suchych faktów o Nas..
Tomek - 28 lat, oprócz podróżowania od dziecka Moją pasją jest sport. Początki podróżowania związane są z wyjazdami studenckimi na Erasmusa - do Danii, Portugalii i do Czech. To wtedy zdobyłem dużo doświadczeń z podróży niskobudżetowych jako student. To również Moja pierwsza styczność m.in. z podróżami autostopem, nocowaniem w pojedynkę na dziko czy też z korzystaniem z dobrodziejstw takich jak couchsurfing. Każdy mój powrót do Polski wiązał się z początkiem snucia planów na kolejne wyjazdy.. i tak mam do dziś.. :)
Ewa - 25 lat, bardziej rozważna i odpowiedzialna część tego dwuosobowego zespołu. ;). Uwielbia książki o tematyce podróżniczej, dzięki czemu ma wiele informacji gdzie, co i kiedy warto zobaczyć, co zjeść lub np. jak postępować by nie łamać prawa.;) Ewa jest także w większości autorem pięknych fotografii z Naszych wyjazdów, choć dopiero teraz będzie dysponować nieco lepszym sprzętem z którym planuje nauczyć się jak najlepiej współpracować.

Na start tyle wystarczy. Teraz czas nauczyć się obsługiwać panel bloga i zadbać o jego wygląd.

 TomekBrak komentarzy:

Prześlij komentarz