2018/06/03

Kupujemy bilety na podróż do USA. Ops niespodzianka! Zmiana planów! :)

Od grudnia 2017 rozpoczęły się intensywne wyszukiwania lotów do USA. Porównywaliśmy, sprawdzaliśmy bardzo dużo różnych opcji, aż w końcu okazało się że lot z Europy na zachodnie wybrzeże nie trzeba wcale standardowo pokonać w kierunku zachodnim, a równie dobrze można polecieć w kierunku wschodnim.. Ewa chyba cały czas miała w głowie zrealizowanie swojego marzenia, czyli odwiedzenia wysp hawajskich.., ale ja nie wierzyłem, że może nas być stać na takie wakacje.. Jak się jednak okazało, przeloty na wschód w naszym terminie były wyjątkowo tanie i po kilku tygodniach niepewności podjęliśmy decyzję.. TAK, LECIMY DOOKOŁA ŚWIATA. Ooo tego się sami nie spodziewaliśmy! Ale znalezione okazyjne ceny lotów jak zobaczycie sami były bardzo zachęcające! 24 lutego kupiliśmy bilety na pierwszy etap Naszej wielkiej podróży.

1. Berlin - Singapur - Scoot - 865 zł
2. Singapur - Osaka - Air Asia - 550 zł
3. Osaka - Oahu (Honolulu)  - Air Asia - 623 zł

a kolejnego dnia, zdecydowaliśmy się już kupić bilety powrotne:

1. Los Angeles - Mediolan - Norwegian - 673 zł
2. Mediolan - Berlin - EasyJet - 94 zł


Brakowało więc jak widać nam już jedynie przeloty z Hawajów na zachodnie wybrzeże USA, ale ceny tutaj są raczej stałe, a lotów bardzo dużo więc lot ten zakupiliśmy nieco później. Zdecydowaliśmy się także odwiedzić dwie wyspy hawajskie dlatego dokupiliśmy jeszcze dwa loty:

1. Honolulu - Kona - Hawaiian Airlines - 320 zł
2. Kona - Los Angeles - United Airlines - 630 zł


Jeśli więc podliczyć wszystkie ceny biletów to przelot dookoła świata powinien kosztować nas: 3745 zł. Największym jednak plusem jest to jak wiele miejsc zobaczymy :). Będziemy mieli 2 dni na zwiedzanie w Singapurze, 4 dni na zapoznanie z japońskimi zwyczajami w Osace, 6 dni na szaleństwa na najpopularniejszej wyspie hawajskie - Oahu, 8 dni na odkrywanie dzikiej wulkanicznej wyspy Big Island, oraz 12 dni na objechanie najważniejszych punktów zachodniego wybrzeża USA!

1 komentarz: